субота, 25 квітня 2015 р.

Вибираємо репетитора

Викладач з "своїх" добрий тим, що зустрічався зі своїм студентом в "неофіційній обстановці". А, отже, не з чуток знає його інтереси і потреби і зможе вдало використовувати це в учбовому процесі. Домовитися про оплату з другом завжди легше. Хоча можлива невелика заминка - знайомий соромиться запитати реальну вартість занять, а вам якось не солідно платити дуже мало. Та і під час занять із знайомим мало хто утримається від захоплюючого переказу останніх новин. Вирішите відразу. Учбовий час відводиться тільки для занять, а новини - потім. Або ж візьміть за правило п'ять-десять хвилин уроку присвячувати останнім новинам, але переказувати їх на мові, що вивчається. Непогане тренування простої розмовній мові.
Викладач, якого ви запросите по рекомендації знайомих, як правило, прагнутиме показати себе з кращого боку і збереже запал на весь період навчання. Тільки одне "але": немає ніякої гарантії, що підхід, ідеальний для ваших знайомих, виявиться таким же для вас. Та і оплата буде не більша, але і не менше, ніж та, яку призначили знайомому.
 
Викладач з школи або вузу - вибір тих, хто навчається у нього ж офіційно. Такий підхід хороший тим, що у вас з'являться якісь гарантії (хоч ніде офіційно і не обговорені), що ваша успішність поволі, але вірно піде в гору. Рідкісний викладач обділятиме студента, поліпшуючого його матеріальне положення. Програма індивідуального навчання спиратиметься на стандартно-традиційну. Це і добре, і погано. З одного боку: повторення - мати учення, з іншої - ну хочеться все-таки хоч якоїсь різноманітності. Займаючись з таким викладачем, ви до того ж можете зіткнутися з недобрими поглядами одногрупників, які вважають ваші знання "купленими п'ятірками".

Словниковий мінімум іноземної мови

Повною мірою це стосується і мови. У середньому мові мають близько 300 тисяч слів (англійська, як найбільш розвинена і поширена нещодавно відзначила ювілей - мільйонне слово).
Але середньостатистична людина вживає у повсякденній мові 15-17 тисяч слів. Той же Пушкін у всіх своїх творах використав приблизно 21 тисячу слів. І що? І нічого! Написав геніальний роман Євгеній Онєгін.
Тобто, для вільного володіння іноземною мовою, я підкреслюю, вільного, досить вивчити не більше 17 тисяч слів! Виходячи з цього, можна побудувати методику навчання іноземної мови на якісно новій основі. У ній головне, не вивчити швидше і якомога більше слів, а вивчити небагато, але якісно. Тобто вчить так іноземні слова, поки певний мінімум не буде вивчено, як говориться, назавжди. Після цього учень сам вирішує чи вистачить йому цього словникового запасу для його потреб чи ні.
Не вистачає? Що ж, вчимо далі. Як показують дослідження, правильно вибрані всього 400 слів можуть замінити 90% всього того словника, який буде використовуватися в подальшому.
Неймовірно? Йдемо далі! В усному мовленні близько сорока слів покривають приблизно 50% (!) всього словникового запасу усного мовлення. А 200 слів вже 80%, 400, як вже говорилося 90%, а тисячі 95%. Як легко бачити, нарощування обсягу словникового запасу після певного мінімуму призводить лише до незначного збільшення відсотка використовуваного словникового запасу.
 Словниковий мінімум іноземної мови
Звідси випливає неминучий висновок, що допомагає зрозуміти мову і текст не великий словниковий запас, а якісно вивчений, порівняно невеликий обсяг слів.
Тобто вивчивши 400-600 слів можна себе впевнено почувати практично при будь-якій розмові або при читанні будь-якого тексту.
Візьмемо текст в 10 тисяч слів. Знаючи 400 слів, ви зрозумієте в цьому тексті 9 тисяч слів, тобто загалом і в цілому текст вам буде зрозумілий. Звичайно наведені числа і відсотки досить умовні. Можна нарватися на який-небудь специфічний текст, де цих ваших 400 слів буде явно недостатньо. Але таких текстів дуже і дуже мало.

Іноземна мова і сучасний світ

Крім того, це значно розширює кругозір, адже зараз, в епоху Інтернету, отримати будь-яку інформацію іноземною мовою не проблема.
Багато хто з сучасних школярів зараз мріють про кар'єру успішного бізнесмена. І знову ж таки, у цьому випадку знання іноземної мови зайвим не буде.
По-перше, це дозволить спілкуватися із зарубіжними партнерами, а по-друге, оперативно дізнаватися про все нове, що відбувається в інших країнах і застосовувати у себе на практиці, випереджаючи своїх конкурентів.
Природно склалося, що більшість бажає оволодіти англійською мовою, як мовою міжнародного спілкування. У принципі, це правильно. Але не слід забувати про перспективи. Зараз все активніше на міжнародну арену виходить Китай. Тому знання китайської мови теж можуть стати у нагоді. Ідеально звичайно знати не одну, а кілька іноземних мов.
Звичайно, для багатьох вивчити хоча б одну іноземну мову дуже складне завдання. Але здібності є у будь-якої людини. Просто необхідно їх постійно розвивати.
 Іноземна мова і сучасний світ
Особливо легко вивчити іноземну мову в дитинстві, коли мозок найбільш пластичний. Але і в дорослому віці це також можна зробити. Тим більш, що мотивація в дорослому віці набагато вище, ніж у дитинстві. Крім того створено дуже багато ефективних методик навчання іноземним мовам.

Мовний обмін, як спосіб вивчення англійської мови

І дійсно, куди зараз не кинь свій погляд - усюди англійські букви - англійські слова. Втім, навіщо повторюватися - ми всі живемо в сучасному суспільстві і бачимо, що відбувається, сьогодні знати англійську мову має кожна людина, яка прагне чогось досягти в своєму житті, навіть якщо вона зовсім цього не хоче, то як то кажуть, - життя змусить.
Зараз на ринку послуг вивчення іноземних мов, пропонується багато різних методик і способів вивчення англійської мови. Метод і форму навчання людина вже обирає сама - згідно з своїми можливостями, пристрастям і здібностями.
І тут є з чого вибрати - адже насправді способів вивчити англійську мову і стати носієм цієї мови - величезна кількість. Треба дуже уважно підійти до цього питання і вибрати дійсно той варіант, який ідеально підходить вашому характеру.
Не правильно обрана методика, не сумісна з особливостями людського характеру - і все, як говориться: "пиши - пропало". Але не варто лякатися, головне не поспішати і переглянути всі пропоновані методи, поцікавитися у друзів і знайомих, "послухати" і самого себе і зробити правильний вибір.
Але, якщо ви з першого, же занять відчуваєте якийсь протест і байдужість, то в цьому випадку необхідно переглянути свій вибір і звернутися до психолога, який проведе тестування і за результатами цього тесту, зможе рекомендувати вам найбільш оптимальний варіант для вивчення англійської мови.
Мовний обмін, як спосіб вивчення англійської мови
Однак у вивченні англійської мови, є вельми цікавий і дуже легкий спосіб навчання. А саме - це тісне спілкування з носіями англійської мови. Звичайно, цей варіант далеко не всім доступний, адже для цього обов'язково треба їхати в англомовну країну, а це потребує витрат.
Але, ви напевно чули про таке поняття: мовний обмін. Цей спосіб досить популярний серед студентів. І треба відзначити, досить ефективний. Звичайно, цей спосіб теж має свої мінуси, але прекрасний результат - у цьому випадку гарантований, причому абсолютно всім!

Англійська мова. Комунікативний метод навчання

Комунікативний метод з'явився в 60-70-х роках в Британії, коли англійська мова поступово почала набувати статус мови міжнародного спілкування.
Тоді-то й з'ясувалося, що випробувані і надійні, традиційні методики того часу перестали задовольняти потребам більшості іноземців, які вивчають англійську мову.
Основною причиною цьому був новий контингент учнів - прагматики, що розглядають англійську мову, в першу чергу, як засіб комунікацій. Вони потребували не глибинного та системного вивчення мови, яке пропонували традиційні академічні програми, а можливості негайно застосовувати отримані знання на практиці.
 Англійська мова. Комунікативний метод навчання
При цьому виявилося, що деякі люди, які вивчали мову за традиційними методиками, просто не володіють сучасною розмовною мовою (про сленг і говорити не варто), і тим більше про мовний етикет взагалі не мають ніякого поняття. Загалом, при реальному спілкуванні вони відчували себе абсолютно безпорадними. Це й стало основним поштовхом для видалення елементів навчання, які не були спрямовані на розвиток мовлення - комунікатив.

Мотивація для вивчення англійської мови

Вивчення англійської мови - це важкий і тривалий процес, що вимагає терпіння, значної концентрації та твердої впевненості в успішності його завершення. Для того щоб домогтися серйозних результатів у навчанні, будь-яка людина має потребу в мотивації, адже без неї первісний ентузіазм проходить дуже швидко і процес вивчення мови перетворюється на рутину.
Тому, перш ніж приступити до освоєння мови, необхідно чітко уявляти, для чого це потрібно та які можливості можуть відкритися. Знання мови сприяє розвитку розумового потенціалу, розширенню світогляду, професійному зростанню, повазі й визнанню серед друзів і колег. До найбільш же сильних мотивуючих факторів, які спонукають людину приступити до вивчення англійської мови, можна віднести:
1. Успішне просування по кар'єрних сходах. Адже працівник, який володіє іноземною мовою, цінується набагато вище. Відповідно, шанси отримати більш високу посаду значно зростають. До того ж є можливість улаштуватись на роботу в іноземну компанію або сміливо вирушати працювати за кордон.
Володіння англійською дозволяє вести листування та переговори з іноземними партнерами, писати наукові праці, статті та публікуватися у закордонних виданнях, що також істотно підвищує кар'єрні перспективи.

School idioms


Love Idioms

love idioms

Food Idioms

english food idioms

Animals Idioms

animal idioms

Happiness Idioms

Music Idioms

music idioms

Colour Idioms

color idioms

Weather

weather idioms

School

Idioms: Hit the books

Practical English


It’s English, English Language


America and Africa speak English very well.
Old Europe and Asia have also much to tell.
Bulgaria and China, Chile and Japan
Have many, many languages
But they can understand –
Oh, English, English, English
For all your friends and you.
Oh, English, English, English
In London and Peru.
Oh, English, English, English
Іn Kyiv and Madrid.
Oh, English, English, English
           For every, every kid!



понеділок, 13 квітня 2015 р.

Easy Riddles

What Am I?

I am hot.
I live in the sky.
I am bright.
Don't look straight at me.
I disappear in the night

I am the Sun. 

 

What Am I?

I live in the water.
You can drive me.
I might make you sick.
Don't put a hole in me.
Tie me up when you're done.

 

I am a boat.

 

What Am I?

I am in your body.
I am red.
I am the symbol for love.
Blood pumps through me.
Please don't break me.

 

I am a heart.

 

What Am I?

I am red, green, or yellow.
I am a healthy snack.
I make good juice.
You can bite me or slice me.
Give me to a teacher.

 

The History of Easter Bunny and The Easter Basket

The Easter Bunny is a curious symbol of Easter.  Just how did this egg laying bunny come to be immortalized in chocolate and placed into nearly every child's Easter basket?
bunny basket
The Easter Bunny
The Easter Bunny is one of the most beloved symbols of Easter.  Over centuries, the rabbit has always represented fertility and, thus, spring.  In fact, the rabbit is often associated with the goddess, Ēostre. And, it is from her name that the word “Easter” is thought to have evolved.  It was, however, in Germany that the Easter Bunny was conceived.  Joseph Grimm, of the infamous Brother's Grimm who collected and recorded such fairy tales as Little Red Riding Hood and Hansel and Gretel, wrote of the myth of the Easter Bunny in 1835, although mention of the Easter Bunny has been traced to German writing in the 1600's.  Germany was also the birthplace of those delectable edible Easter bunnies we all love today.  When Germans immigrated to Pennsylvania, they brought with them not only the edible bunnies but also the tale of Osterhase, a rabbit who would lay brightly colored eggs in “nests”, created by children with their bonnets and caps, hidden in the home.  But, only if the children had behaved themselves!

easter bunny
Easter Baskets
What are you hoping to find in your Easter basket this year?  A chocolate bunny, jellybeans, M&M's, chocolate eggs, PEEPS® Marshmallow Chicks?  Easter baskets weren't always filled with candy treats.  In fact, Easter baskets were first used by Catholics, who carried food to mass to be blessed prior.  Easter bonnets were used in a similar fashion.  And, long before this Catholic tradition, it was traditional to take a basket seedlings to making an offering to the goddess, Ēostre.  She herself was often depicted carrying a basket of eggs.

пʼятниця, 10 квітня 2015 р.

понеділок, 6 квітня 2015 р.

Як змусити дитину вчитися

ЯК НЕ ЗНЕОХОТИТИ ДІТЕЙ ВІД ШКОЛИ
НЕ МОЖНА завищувати вимоги, перевантажувати навчанням, різко змінювати своє ставлення до дитини: поважайте новий статус чада. Ваш син тепер школяр!
НЕ ВАРТО казати «Ти – школяр, ти мусиш це робити!», бо якщо у першокласника щось не виходитиме, в нього може розвинутися почуття неповноцінності, тривоги… Найголовніше у початковій школі – навчити дитину вчитися. Вона має розуміти серйозність поставлених завдань і навчитися виконувати їх з охотою.
У перші місяці можна залучати якісь зовнішні фактори: гарна шкільна форма, ранець, ручки, пенали... Видавайте не все одразу, а поступово. Тоді це стане приводом залюбки іти до школи, мовляв, сьогодні я йду з новою ручкою, а завтра ще з чимось…

ЯК ПРАВИЛЬНО ХВАЛИТИ І СВАРИТИ?
Похвала – потужний стимул для розвитку дитини, вироблення навичок… Хваліть за старанність, але тільки тоді, коли дитина сама докладає зусиль… Не перехваліть, коли їй щось дається легко. Коли школяр виконав завдання – цікавтеся, у який спосіб він досягнув мети.

А сваріть тільки за скоєне. Але! Ніколи не сваріть кілька разів за одне й те ж. Покарання має бути швидким та одноразовим. Зробив – одразу покарали, проявили невдоволення і забули. Ніколи не кричіть! Ваш істеричний крик – це найгірше покарання. Не кажучи вже про побиття. У жодному разі не бийте рукою (дорослий ніколи не розрахує силу удару), ліпше шльопніть ременем або лозиною… Дієвіше і найправильніше – коли ви відчуваєте наближення отої скандальної ситуації, переключити увагу дитини на якусь справу чи на інший предмет. Приміром: «О, а зробімо з тобою…» чи «Дивись-но, яка іграшка, пташка» тощо… Неадекватну поведінку дитини попереджуйте ігровою формою спілкування.

Шість діючих способів привчити дитини до дисципліни

Навряд чи хтось буде заперечувати важливість і значення порядку й дисципліни. Щоб вирости повноцінним членом суспільства, дитина повинен знати, що таке дисципліна й розуміти як потрібно поводитися в тих або інших ситуаціях. Неслухняні норовливі діти не рідкість, кількість дітей регулярно випробовують терпіння батьків, величезно. На жаль, немає чудодійного засобу або методу, який би в найкоротший термін зробив з вашої дитини паиньку.
Якщо ваші діти відмовляються слухати те, що ви говорите й слово "дисципліна" для них порожній звук, те як змусити дитину слухатися, не граючи при цьому роль злісного й швидкого на розправу наглядача?
Заохочуйте гарні поводження
Для деяких батьків суттю дисципліни є покарання за будь-яку провину, при такому підході вони часто залишають без уваги гарне поводження своєї дитини. У цьому випадку за допомогою горезвісного пряника можна домогтися набагато більше, ніж використовуючи гіпотетичний батіг. Заохочуючи гарні вчинки дитини, тим самим ви фокусируете його увага саме на позитивних моментах, на поводженні, яке б ви хотіли бачити в дитини, а не на тім, як він надходити не належний
Тут теж дуже важливо не перегнути ціпок, політика заохочення не означає, що ви повинні видавати своїй дитині фунт шоколаду щораз, коли він піднімає з підлоги скріпку або якийсь дріб´язок. У політику заохочення теж є свої рівні. Якщо дитина забрала у своїй кімнаті, похвалите його, скажіть, що він молодець, і ви раді, що він зробив це сам. Але також є речі, за які не гріх нагородити дитини й чимсь більшим, ніж добрим словом

субота, 4 квітня 2015 р.

Honesty Is The Best Policy




Objective:        To stimulate thinking about the importance of being truthful.
How lies and truancy can lead to crime. Being prepared to reconsider existing views.
Weighing respective claims of self-interest.
Ability to draw meaning from art, poetry, symbolism.


 “ Honesty is the first chapter in the book of wisdom”.
Thomas Jefferson
Today we’ll talk about one of the most important thing in our life – about truth or Honesty.

T. Is telling the truth easier than telling a lie?
Why should we tell the truth?
When is it all right to keep a secret?
When isn’t it all right to keep a secret?

 T. Now listen to the story The Seed Of Honesty and be ready to discuss it.

 The seed of honesty

A successful business man was growing old and knew it was time to choose a person to take over the business.
Instead of choosing one of his Directors or his children, he decided to do something different. He called all the people  together.
He said, “It is time for me to choose the one who we’ll run my business.. I have decided to choose one of you.”

Сценарій Весняного балу



1. Танець дівчаток

 „Подоляночка”
Десь тут була подоляночка,
Десь тут була молодесенька.
Тут вона сіла,
Тут вона впала,
До землі припала,
Сім літ не вмивалась,
Бо води не мала.

Ой устань, устань, подоляночко,
Ой устань, устань, молодесенька!
Умий своє личко,
Та личко біленьке,
Біжи до Дунаю,
Бери молоденьку,
Бери ту, що скраю!

„Вийди, вийди сонечко”
Вийди, вийди, сонечко,
На дiдове полечко,
На бабине зiллячко,
На наше подвiр'ячко.
На веснянi квiточки,
На маленькi дiточки,
Там вони граються,
Тебе дожидаються.

2. Звук джерела.

3.Вірші під музику Вівальді „Весна”.

Так з давніх-давен дівчата закликали весну.
Встала весна, чорну землю
Сонну розбудила,
Уквітчала її рястом
Барвінком укрила.